Θλίψη στο χιόνι - Ειδήσεις Pancreta

Το αποφασιστικό βήμα πρόκρισης για τους «8» του Κυπέλλου Ελλάδας έκανε η Λαμία, η οποία διέσυρε τον Παναθηναϊκό με το ευρύ 4-1, στον πρώτο αγώνα των δύο ομάδων για τη φάση των «16», ο οποίος διεξήχθη εν μέσω συνεχούς χιονόπτωσης.

Πρωταγωνιστής για τους νικητές ήταν ο Πίτι, ο οποίος σημείωσε δύο γκολ για την ομάδα του στο 5ο και το 45ο λεπτό της αναμέτρησης, ενώ τα άλλα δύο τέρματα των γηπεδούχων πέτυχαν ο Παντελιάδης στο 42ο λεπτό και ο Μπλάζιτς στο 90ο.

Το μόνο που κατάφερε ο Μολίνς ήταν να μειώσει στο 82ο λεπτό. Οι «πράσινοι» διαμαρτύρονται, μάλλον δικαίως, για ακυρωθέν γκολ του Κουρμπέλη στο 42ο λεπτό.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Λαμία: Μελίσσας, Βασιλαντωνόπουλος, Κουκόλης, Παντελιάδης, Αναστασόπουλος (70’ Μπλάζιτς), Ασίγκμπα, Ομο, Καραγιάννης (56’ Μπουλούλης), Τσούκαλος, Πίτι, Βουό (87’ Πατσαρούχας).

Παναθηναϊκός: Διούδης, Κουλιμπαλί, Αυλωνίτης (46’ Δώνης), Κολοβέτσιος, Ινσούα, Βιγιαφάνιες, Τζανδάρης, Κουρμπέλης, Λουντ, Αλτμαν (69’ Μουνιέ), Πίσπας (46’ Μόλινς).