Είκοσι λεπτά ήταν αρκετά για τον Ολυμπιακό - Ειδήσεις Pancreta

Πρώτος στην κορυφή της Super League είναι ο Ολυμπιακός -τουλάχιστον μέχρι το βράδυ της Δευτέρας που θα παίξουν η ΑΕΚ με τον Πλατανιά- μετά τη νίκη του με 3-1 επί της Κέρκυρα, στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής. Η Κέρκυρα κατόρθωσε να αιφνιδιάσει με ένα γκολ την ομάδα του Πειραιά στο πρώτο ημίχρονο, ωστόσο στο δεύτερο ο Ολυμπιακός ήταν καλύτερος και ανέτρεψε τη διαφορά με τρία γκολ σε ένα 20λεπτο.

Οι πρωταθλητές βρέθηκαν να χάνουν από γκολ του Γρομητσάρη στο 16΄, ενώ ο Παμλίδης έχασε σπουδαία ευκαιρία στο 37'. Σε όλο το πρώτο ημίχρονο, η άμυνα της Κέρκυρας λειτούργησε αποτελεσματικά, κρατώντας μακριά από την εστία της τους επιθετικούς του Ολυμπιακού.

Οι «ερυθρόλευκοι» βελτίωσαν σημαντικά την απόδοσή τους στο β' ημίχρονο και μέσα σε 22 λεπτά αγώνα έβαλαν τρία γκολ: Σισέ (46΄), Τζούρτζεβιτς (65΄) και Μάριν (68΄).

Οι δύο τελευταίοι κατόρθωσαν να αλλάξουν την εικόνα της ομάδας μπαίνοντας σαν αλλαγές στο β' ημίχρονο.

Οι συνθέσεις των ομάδων

Κέρκυρα (Αλ. Βοσνιάδης): Γιαννακόπουλος, Σπίνουλας, Αρτυματάς (82' Ζορμπάς), Κρητικός (54' Ντιόγκο), Γεωργίου (75' Μπάουμαν), Παμλίδης, Αναστασίου, Σιόντης, Ιωάννου, Επστάιν, Γρομητσάρης

Ολυμπιακός (Τ. Λεμονής): Προτό, Ομάρ, Μποτία, Σισέ, Κούτρης, Ρομαό, Ταχτσίδης (46' Τζούρτζεβιτς), Φορτούνης (69' Ζιλέ), Πάρντο (46' Μάριν), Σεμπά, Ανσαριφάρντ