Μόνο ο Αστέρας «χαμογέλασε» - Ειδήσεις Pancreta

Νίκη -την πρώτη του στους ομίλους τους Europa League- σημείωσε ο Αστέρας Τρίπολης, αγωνιζόμενος στην έδρα του κόντρα στο ΑΠΟΕΛ. Αντίθετα, ο ΠΑΟΚ γνώρισε την ήττα στη Ρωσία από την Κράσνονταρ. Αμφότερες οι ελληνικές ομάδες διατηρούν λίγες ελπίδες για πρόκριση στην επόμενη φάση της διοργάνωσης.

Ο Αστέρας, σε παιχνίδι για την 4η αγωνιστική του 11ου ομίλου, επιβλήθηκε με 2-0 του ΑΠΟΕΛ, με σκόρερ τον Μπερόλιο (στο 2ο λεπτό) και τον Γιάννου στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου. Για να προκριθεί ο Αστέρας, θα πρέπει να κερδίσει εκτός έδρας την Σπάρτα Πράγας και να ευνοηθεί και από άλλα αποτελέσματα.

ΠΑΟΚ - Κράσνονταρ Δεν τα κατάφερε ο ΠΑΟΚ στη Ρωσία | ΙΝΤΙΜΕ

Ο ΠΑΟΚ ηττήθηκε με 2-1 από την Κράσνονταρ. Ο Άρι ντα Σίλβα στο 33΄ και ο Ζοαοζίνιο με πέναλτι στο 67΄ πέτυχαν τα γκολ των νικητών που έφτασαν τους επτά βαθμούς στον 3ο όμιλο, τέσσερις περισσότερους από τον «Δικέφαλο του Βορρά», δύο αγωνιστικές πριν το τέλος. Μείωσε στις καθυστερήσεις ο Ρόμπερτ Μακ.

Πηγή: efsyn.gr