«Επίδειξη δύναμης» ΠΑΟΚ στη Λεωφόρο - Ειδήσεις Pancreta

Ο ΠΑΟΚ επικράτησε με 3-2 του Παναθηναϊκού στο Απόστολος Νικολαϊδης, στην αναμέτρηση της 2ης αγωνιστικής των πλέι οφ της Super League και σκαρφάλωσε -έστω και προσωρινά- στην κορυφή της βαθμολογίας.

Οι Θεσσαλονικείς πήραν τη ρεβάνς για τον πρόσφατο αποκλεισμό από το Κύπελλο Ελλάδας. Πλέον, έχουν 63 πόντους και είναι μόνοι πρώτοι, στο +1 από την ΑΕΚ, το +4 από τον Παναθηναϊκό και το +6 από τον Ολυμπιακό. Βέβαια, εκκρεμεί ο αγώνας στη Νέα Φιλαδέλφεια ανάμεσα στους κιτρινόμαυρους και τους ερυθρόλευκους που θα διαμορφώσει την τελική κατάταξη.

Σε ένα εξαιρετικό παιχνίδι και από τις δύο ομάδες με πολλές φάσεις, πέντε γκολ, δοκάρι και τους δύο συλλόγους να έχουν τις στιγμές τους για να πετύχουν και άλλα τέρματα. Ο ΠΑΟΚ ήταν καλύτερος στο πρώτο ημίχρονο όπου βρήκε δύο γκολ ενώ ο Παναθηναϊκός ανέβασε την απόδοση του στο δεύτερο 45λεπτο όταν έπαιξε περισσότερο δυναμικά, αλλά δεν κατάφερε να κάνει την ανατροπή.

Πηγή: efsyn.gr