Με άνεση ο ΟΦΗ 2-0 τον Ηλισιακό - Ειδήσεις Pancreta

Με άνεση πήρε τη νίκη ο ΟΦΗ, στο πλαίσιο της 28ης αγωνιστικής της Γ' Εθνικής, από τον φιλοξενούμενο Ηλισιακό σήμερα. Ο Ηλισιακός δεχόταν "παθητικά" το παιχνίδι των παικτών του ΟΦΗ και χωρίς να προβάλλει καμία ιδιαίτερη αντίσταση, με αποτέλεσμα το σκορ να λήξει 2-0, υπέρ του ΟΦΗ.

Στο 24ο λεπτό ο ΟΦΗ σημείωσε το πρώτο γκολ του αγώνα με τον Πόποβιτς να ρίχνει τη μπάλα στα δίχτυα του Σηφάκη.

Στο 49ο λεπτό του αγώνα ο Καλέ με πλασέ έβαλε το δεύτερο γκολ για τον ΟΦΗ.

18:50: Τέλος παιχνιδιού.

18:46: Νέα χαμένη ευκαιρία για τον ΟΦΗ με τον Καλέ να μπερδεύεται με τον Σακλαμάκη και στην συνέχεια ο Σηφάκης έδιωξε σε κόρνερ.

18:41: Ο ΟΦΗ ξεπερνάει άνετα το εμπόδιο του Ηλυσιακού.

18:34: Ντεμπούτο στο πρωτάθλημα για το νεαρό Σακλαμάκη που πέρασε στο παιχνίδι στη θέση του Πόποβιτς.

18:27: Μεγάλη επέμβαση του Σηφάκη στο σουτ του Κιάσσου.

18:24: Δεύτερη αλλαγή για τον ΟΦΗ με τον Φαμπίνιο να παίρνει τη θέση του Χαντί.

18:20: Βγαίνει έξω ο Περογαμβράκης μέσα ο Μπουρσέλης.

18:19: Κάνει ευκαιρία για τον ΟΦΗ με την κεφάλια του Φραγκουλάκη να φεύγει μόλις αουτ.

18:15: Νέα ευκαιρία για τον ΟΦΗ με τον Σηφάκη να διώχνει το πλασέ του Περογαμβράκη.

18:14: Στο ρελαντί ο ΟΦΗ μετά το 2-0 κάνει πλέον διαχείριση του παιχνιδιού.

18:07: Λάθος των αμυντικών του Ηλυσιακού έδωσαν πάσα στον Καλέ που με πλασέ έκανε το 2-0.

18:06: Γκολ.

18:05: Ο Περογαμβράκης πέρασε τον Σηφάκη αλλά δεν βρέθηκε κανένας συμπαίκτης του στην πορεία της μπάλας.

18:03: Χωρίς αλλαγές συνεχίζει ο ΟΦΗ.

18:01: Σέντρα στο δεύτερο 45λεπτο.

17:47: Κωμικοτραγικά πράγματα στον Ταύρο με τον θαρραλέο Ιαλυσό που πήγε με 14 παίκτες για... Οικονομικούς λόγους. Σκορ ημιχρόνου 2-1 υπέρ του Φωστήρα.

17:45: Τέλος ημιχρόνου.

17:39: Νέα ευκαιρία για τον ΟΦΗ με τον Σηφάκη να διώχνει το σουτ του Πόποβιτς.

17:37: Ο Ηλυσιακός προσπαθεί να ισορροπήσει στα τελευταία λεπτά του αγώνα.

17:30: Ο μαχητικός Ιάλυσος χάνει 2-0 από τον Φωστήρα στο 25'.

17:28: Ο ΟΦΗ πέτυχε το γρήγορο γκολ που έψαχνε και πιέζει για το δεύτερο γκολ με το οποίο θα κλειδώσει τη νίκη.

Για το άλλο κρίσιμο ματς της κατηγορίας Φωστήρας-Ιάλυσος, το τελικό σκορ είναι 3-1 υπέρ Ιάλισου.

Πηγή: neakriti