Χάος στο «Γεώργιος Καραϊσκάκης» - Εισβολή οπαδών στον αγωνιστικό χώρο με τη λήξη του ντέρμπι - Ειδήσεις Pancreta
Μετά το τέλος του ντέρμπι ανάμεσα στον Ολυμπιακό και την ΑΕΚ οι οπαδοί των «ερυθρόλευκων» εισέβαλαν στον αγωνιστικό χώρο και και πέταξαν αντικείμενα προς τους αστυνομικούς.

Οι οπαδοί του Ολυμπιακού μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο μετά τη λήξη και πέταξαν αντικείμενα προς τους αστυνομικούς.

Το παιχνίδι έληξε πρόωρα. Αρκετές μπάλες και μπουκάλια πετάχθηκαν στον αγωνιστικό χώρο, ενώ και τα ΜΑΤ βρίσκονται στον αγωνιστικό χώρο.

Οι άνθρωποι του Ολυμπιακού διαμαρτυρήθηκαν πάρα πολύ έντονα στον Ιταλό διαιτητή Νταβίντε Μάσα για το πέναλτι που καταλόγισε στο 80ό λεπτό υπέρ του Βίντα, αλλά και το τρίτο γκολ της ΑΕΚ, φωνάζοντας για επιθετικό φάουλ του Άμραμπατ πάνω στον Ρέαμπτσιουκ.

<svg class="avicon" viewbox="0 0 30 30" x="0px" xml:space="preserve" xmlns="http://www.w3.org/2000/svg" y="0px"><g><path d="M23.3,14.9c0-0.4-0.3-0.9-0.8-1.2l-10-6.4c-1.1-0.7-2-0.1-2,1.3v7.5C15.8,13.7,23.1,14.9,23.3,14.9z M23.3,15 c-7.9,0.6-11.4,3.5-12.8,5.7v0.8c0,1.4,0.9,2,2,1.3l10-6.4C23.1,16,23.4,15.5,23.3,15z"></path></g></svg><svg class="avcircle" height="70" width="70" xmlns="http://www.w3.org/2000/svg"><circle cx="35" cy="35" r="32"></circle></svg><svg class="avcircle active" height="70" width="70" xmlns="http://www.w3.org/2000/svg"><circle cx="35" cy="35" r="32"></circle></svg>

cvasdh

bdbfnn

trytul

awggs

Οι διοικούντες την «ερυθρόλευκη» ομάδα μάλιστα έφτασαν δίπλα στον τέταρτο διαιτητή για να εκφράσουν τις έντονες διαμαρτυρίες τους και υπήρξε ένταση για 3-4 λεπτά.

Μετά το τελικό σφύριγμα του Ιταλού διαιτητή, μερίδα οπαδών του Ολυμπιακού εισέβαλλε στον αγωνιστικό χώρο, όμως απομακρύνθηκαν γρήγορα απ' τους σεκιούριτι και την Αστυνομία και δεν τους επιτράπηκε να πλησιάσουν τους ποδοσφαιριστές ή τα μέλη των τεχνικών επιτελείων και τους διαιτητές.

Μετά από λίγα λεπτά μεγάλης έντασης, τα πνεύματα ηρέμησαν με τις δύο ομάδες να μπαίνουν στα αποδυτήρια.

Πηγή: ieidiseis.gr