Ολυμπιακός - Απόλλων Λεμεσού 1-1 (3-1 πεν.) - Στο Europa League οι ερυθρόλευκοι - Ειδήσεις Pancreta

Με ήρωα τον Βατσλίκ που έπιασε τρία πέναλτι, ο Ολυμπιακός προκρίθηκε στους ομίλους του Europa League, καθώς επικράτησε 3-1 του Απόλλωνα στη διαδικασία των πέναλτι (1-1 κ.δ. και παράταση).

Ο Ολυμπιακός επικράτησε 3-1 του Απόλλωνα Λεμεσού στα πέναλτι (1-1 κ.δ και παράταση) και προκρίθηκε στους ομίλους του Europa League για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά. Ήρωας για τους ερυθρόλευκους ήταν ο Τόμας Βατσλίκ. Ο Τσέχος τερματοφύλακας, είχε "κρύο" αίμα, έπιασε τρία πέναλτι των φιλοξενουμένων και χάρισε την πρόκριση στην ομάδα του.

Οι Πειραιώτες προηγήθηκαν με τον Μασούρα στο 2ο λεπτό, ωστόσο ο Πίττας έστειλε το ματς στην παράταση σκοράροντας στο 90ο λεπτό. Ο Ολυμπιακός έμεινε με δέκα παίκτες στο 100' εξαιτίας της αποβολής του Μπα, αλλά ο Βατσλίκ βγήκε μπροστά και η βραδιά ολοκληρώθηκε με τον καλύτερο τρόπο για τους παίκτες του Κορμπεράν.

Διαβάστε τη συνέχεια στο: sport24.gr

Πηγή: sport24.gr