ΟΦΗ- Ατρόμητος: Ισόπαλοι 1-1 στο Ηράκλειο - Ειδήσεις Pancreta

Ο ΟΦΗ πήρε το πολυπόθητο προβάδισμα στο σκορ απέναντι στον Ατρόμητο με τον Ντε Γκουζμάν στο 70.

Αυτό όμως δεν στάθηκε όμως αρκετό για να πάρει και το πολύτιμο τρίποντο στη μάχη της παραμονής στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής των play outs Super League Interwetten.

Και αυτό γιατί η αθηναϊκή ομάδα δεν παράτησε το ματς, κέρδισε μέτρα στο γήπεδο, δημιούργησε επικίνδυνες καταστάσεις και τελικά ανταμείφθηκε στις καθυστερήσεις.

Ο Ατρόμητος πίεσε για την ισοφάριση απέναντι στον ΟΦΗ αφότου έμεινε πίσω στο σκορ στο 70′ και τελικά την βρήκε λίγο πριν το τελευταίο σφύριγμα, με τον Χριστοδουλόπουλο να φέρνει το ματς στα ίσα στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων

Συγκεκριμένα, στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, όταν ο Χριστοδουλόπουλος πήρε κεφαλιά στο ύψος της μικρής περιοχής των Κρητικών μετά από εξαιρετική σέντρα του Ραμπέγιο από τα δεξιά και νίκησε τον Βάτερμαν για το 1-1, κερδίζοντας έναν σημαντικό βαθμό για τον Ατρόμητο και στερώντας ταυτόχρονα δύο πολύτιμους πόντους από την ομάδα της Κρήτης.

Πηγή: sport24.gr