Τα λάθη έφεραν ήττα για τον Ολυμπιακό - Ειδήσεις Pancreta

Παρά το εντυπωσιακό ξεκίνημα στο πρώτο ημίχρονο, ανοίγοντας και το σκορ, ο Ολυμπιακός δεν κατόρθωσε να πάρει βαθμό στο Λονδίνο χάνοντας τελικά 4-2 από τη γηπεδούχο Τότεναμ.

Ο Ολυμπιακός ξεκίνησε ιδανικά τον αγώνα, καθώς μέχρι το 19ο λεπτό είχε βάλει δύο γκολ με τους Ελ Αραμπί και Σεμέδο.

Ωστόσο τα πράγματα δεν εξελίχθηκαν όπως αρχικά φαινόταν.

Έφτασε να κάνει ένα λάθος ο Μεριά, δίνοντας την ευκαιρία στην Τότεναμ του Ζοσέ Μουρίνιο να βάλει ένα γκολ (Ντελε Άλι) και μετά ο αγώνας ήταν πια υποθεση των Λονδρέζων.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Χάρι Κέιν με δύο γκολ (50', 77') και ο Οριέ (73') διαμόρφωσαν το τελικό σκορ.

Έτσι η Τότεναμ προκρίνεται στους «16» του θεσμού, ενώ ο Ολυμπιακός στην τελευταία αγωνιστική με τον Ερυθρό Αστέρα θέλει μόνο νίκη γι ανα μπορέσει να συνεχίσει στο Europa League.