Άστερας - ΟΦΗ 2-1: Τέσσερα στα τέσσερα οι Αρκάδες με ανατροπή - Ειδήσεις Pancreta

Ο Αστέρας βρέθηκε να χάνει με 1-0 από τον ΟΦΗ αλλά με δυο γκολ του Τόνσο στο δεύτερο ημίχρονο οι Αρκάδες έφτασαν στην ανατροπή και την τέταρτη συνεχόμενη νίκη τους με τον Γιώργο Παράσχο στον πάγκο.

Την τέταρτη συνεχόμενη νίκη του με τον Γιώργο Παράσχο στον πάγκο πανηγύρισε το βράδυ του Σαββάτου ο Αστέρας επικρατώντας του ΟΦΗ με 2-1 χάρη σε δυο γκολ του Τόνσο.

Οι γηπεδούχοι μάλιστα έφτασαν στη νίκη με ανατροπή καθώς βρέθηκαν πίσω στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο από γκολ του Δεληγιαννίδη στο 27' αλλά στην επανάληψη πίεσαν από την αρχή και με τον Αργεντινό να βρίσκει τον δρόμο προς τα δίχτυα στο 62' και το 87' έφτασαν στην ολική ανατροπή.

Με τη νίκη αυτή ο Αστέρας άφησε πίσω του για τα καλά τις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας και τώρα κοιτάει προς την πρώτη πεντάδα ενώ οι Κρητικοί δεν κατάφεραν μετά τη νίκη επί του Παναθηναϊκού να κάνουν το δυο στα δυο και να φύγουν από τις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας.

Αυτά είναι τα τρία πράγματα που μάθαμε από την αναμέτρηση στο "Θεόδωρος Κολοκοτρώνης":

Η συνέχεια στο: sport24.gr

Πηγή: sport24.gr