Μοιράστηκαν βαθμούς αλλά όχι τις εντυπώσεις - Ειδήσεις Pancreta

Στο... παρά ένα «έσωσε την παρτίδα» η ΑΕΚ, στο ντέρμπι κόντρα στον Παναθηναϊκό που έγινε στο γήπεδο της λεωφόρου Αλεξάνδρας. Όπως εξελίχθηκε το παιχνίδι, το τελικό αποτέλεσμα 1-1 δεν ικανοποιεί τους γηπεδούχους που γνώρισαν την ισοφάριση στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Η ΑΕΚ ήταν καλύτερη στο μεγαλύτερο διάστημα του παιχνιδιού, ωστόσο ισοφάρισε το παιχνίδι σε ένα χρονικό σημείο που όλα έδειχναν ότι ο Παναθηναϊκός θα κάνει ακόμα μία μεγάλη νίκη στο φετινό πρωτάθλημα της Super League.

Δείτε ΕΔΩ τα γκολ, τις καλύτερες στιγμές και τις αμφισβητούμενες φάσεις της αναμέτρησης [VIDEO].

Χάρη στην ισοπαλία αυτή, η Ένωση ανέβηκε στην κορυφή του πρωταθλήματος, έχοντας 21 βαθμούς σε 11 αγώνες, τη στιγμή που ο Παναθηναϊκός βρίσκεται στην 8η θέση με 14 βαθμούς. Η 11η αγωνιστική ολοκληρώνεται τη Δευτέρα, με την αναμέτρηση της Τούμπας, όπου ο ΠΑΟΚ θα υποδεχθεί τον Ατρόμητο, στοχεύοντας κι οι δύο να ανέλθουν στην 1η θέση της βαθμολογίας.