Μοιρασιά για Παναθηναϊκό και Πλατανιά στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος - Ειδήσεις Pancreta

Σε μία αναμέτρηση που χαρακτηρίστηκε από τις δυνατές μονομαχίες και το πάθος για τη νίκη, Πλατανιάς και Παναθηναϊκός ήρθαν ισόπαλοι με σκορ 1-1 στην Κρήτη, στο πρώτο τους παιχνίδι για το φετινό πρωτάθλημα στη Super League.

Δείτε ΕΔΩ τα γκολ και τις σημαντικότερες στιγμές της αναμέτρησης [VIDEO].

Ο Παναθηναϊκός κατάφερε να πάρει προβάδισμα στο 72ο λεπτό, με τέρμα του Αντρές Τσάβες, στο ντεμπούτο του με τη «πράσινη» φανέλα. Ωστόσο η χαρά των Αθηναίων δεν κράτησε πολύ, καθώς μόλις 6 λεπτά αργότερα, ο γηπεδούχος Πλατανιάς έφτασε στην ισοφάρισε με τέρμα του Κοροβέση.

Απώλεια για τους «πράσινους» ο τραυματισμός του Μολέντο στο τέλος της αναμέτρησης.