Λύτρωση στο τέλος για τον ΠΑΟΚ κόντρα στον ΟΦΗ - Ειδήσεις Pancreta

Στα τελευταία λεπτά των καθυστερήσεων κατάφερε ο «δικέφαλος του Βορά» να υποτάξει τον πολύ μαχητικό ΟΦΗ, ο οποίος μάλιστα είχε προηγηθεί στο σκορ.

Το τελικό 3-1 υπέρ του ΠΑΟΚ στην Τούμπα, που ήταν για την 3η αγωνιστική των πλέι οφ, δεν ήρθε εύκολα για τους γηπεδούχους, οι οποίοι, για μεγάλη χρονικό διάστημα στο ματς, παρουσίασαν μια μέτρια εικόνα.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με τον Νέιρα στο 49ο λεπτό, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε λάθος του Πασχαλάκη. Το τέρμα αυτό ξύπνησε τους παίκτες του ΠΑΟΚ, οι κατάφεραν να φέρουν το ματς στα ίσα, στο 58ο λεπτό με τον Τζόλη.

Στη συνέχεια οι γηπεδούχοι πίεσαν περαιτέρω για τη νίκη και τους τρεις βαθμούς, χωρίς ωστόσο να βρίσκουν να βρίσκουν τον δρόμο προς τα δίχτυα μέχρι λίγα λεπτά πριν τη συμπλήρωση του αγώνα. Συγκεκριμένα, στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Νάστος υπέπεσε σε πέναλτι με τον Άκπομ να ευστοχεί από την άσπρη βούλα, ενώ λίγα λεπτά αργότερα ο Καντουρί με σουτ έγραψε το τελικό 3-1.

Με τη νίκη του αυτή ο ΠΑΟΚ ανέβηκε στους 56 βαθμούς, ενώ ο ΟΦΗ παρέμεινε στην τελευταία θέση της εξάδας με 34.