Εύκολο βράδυ για Ολυμπιακό πριν τον... Γολγοθά - Ειδήσεις Pancreta

Άνετη νίκη με σκορ 4-0 επί του ουραγού Πανιωνίου σημείωσε απόψε (Σάββατο) ο Ολυμπιακός κόντρα στον ουραγό Πανιώνιο, στο γήπεδο «Γ. Καραϊσκάκης» στο πλαίσιο της 24ης αγωνιστικής στη Super League 1.

Το σκορ θα μπορούσε να είναι μεγαλύτερο, όμως οι γηπεδούχοι που προηγήθηκαν με 3-0 στο πρώτο δεκάλεπτο, κατέβασαν ρυθμό στη συνέχεια, καθώς τους περιμένουν δύο πολύ δύσκολες αναμετρήσεις με Άρσεναλ και ΠΑΟΚ.

Χάρη στη νίκη του αυτή, ο Ολυμπιακός παράμεινε στην κορυφή του πρωταθλήματος, με 60 βαθμούς, με τον ΠΑΟΚ να ακολουθεί με 58.

Τα τέρματα του ματς σημείωσαν οι Χασάν (στο 4ο λεπτό), Ελ Αραμπί (στο 6' και στο 24') και Φορτούνης (στο 9').

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Ολυμπιακός: Σα, Ραντζέλοβιτς, Σισέ, Μπα, Γκασπάρ, Βαλμπουενά (46' Αβραάμ Παπαδόπουλος), Μπουχαλάκης, Καμαρά (62' Καφού), Φορτούνης, Ελ Αραμπί (56' Χριστοδουλόπουλος), Χασάν.

Πανιώνιος: Κότνικ, Ρέντζας, Σταυρόπουλος, Παπαγεωργίου, Σαραμαντάς ,Γρίβας (46' Εμμανουηλίδης), Ρέτσος (76' Σίντι Αλι), Κόρμπος (46' Μίκο), Τσιλούλης, Αραμπούλι, Καμαρά.