Παναθηναϊκός - Ξάνθη 0-1: Νίκη στο VAR για τους Ακρίτες - Ειδήσεις Pancreta

Η Ξάνθη νίκησε τον Παναθηναϊκό με 1-0 στη Ριζούπολη με το VAR να είναι ο πρωταγωνιστής της αναμέτρησης καθώς σε δυο δύσκολες φάσεις αποφάσισε υπέρ των Ακριτών που πέρασε την κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Το VAR ήρθε στο ελληνικό ποδόσφαιρο για να λύσει τα προβλήματα του και όχι να δημιουργήσει περισσότερα όπως τουλάχιστον έκανε στο ματς του Παναθηναϊκού με την Ξάνθη όπου ουσιαστικά το VAR έδωσε τη νίκη στους Ακρίτες. Από τη μια ακύρωσε γκολ των πράσινων στο πρώτο ημίχρονο και δεύτερον μέτρησε γκολ της Ξάνθης στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης. Μιλάμε μάλιστα για δυο οριακές φάσεις όπου το ριπλέι του συνδρομητικού καναλιού δείχνει στο γκολ του Ζαχίντ πως δεν υπάρχει οφσάιντ και στο τέρμα του Φόσα πως ο Στάρτζον ξεκινάει από θέση οφσάιντ.

Διαβάστε περισσότερα στο: sport24.gr

Πηγή: sport24.gr