Ο ΟΦΗ έκανε την ανατροπή και κέρδισε 3-1 τον Αστέρα Τρίπολης - Ειδήσεις Pancreta

Ο ΟΦΗ βρέθηκε πίσω στο σκορ, αλλά γύρισε το ματς απέναντι στον Αστέρα (3-1), φτάνοντας στην τρίτη νίκη του και μετράει δέκα βαθμούς. Στους τρεις έμειναν οι Αρκάδες, αποβολή για τον Ιγκλέσιας. Τρία δοκάρια οι γηπεδούχοι.

Η εκπληκτική φετινή πορεία του ΟΦΗ συνεχίζεται. Η ομάδα του Γιώργου Σίμου επικράτησε 3-1 του Αστέρα και έφτασε τις τρεις νίκες και τους δέκα βαθμούς έπειτα από πέντε αγωνιστικές στη Super League 1. Όσο για τους Αρκάδες, έμειναν στους τρεις πόντους, έχοντας μια νίκη και τέσσερις ήττες, σε ένα φτωχό ξεκίνημα. Οι 23-5 τελικές φανερώνουν και το δίκαιο της νίκης των γηπεδούχων.

Το ματς ήταν πολύ καλό σε όλο το 90λεπτο, είχε ευκαιρίες, τέσσερα γκολ όλα στο δεύτερο ημίχρονο, με τους Κρητικούς να μένουν πίσω στο σκορ, αλλά κατάφεραν να ισοφαρίσουν άμεσα, να εκμεταλλευτούν την αποβολή του Ιγκλέσιας και να φέρουν... τούμπα το ματς, φτάνοντας στον θρίαμβο, ικανοποιώντας το φίλαθλο κοινό τους. Ο ΟΦΗ πέρα από τα τρία γκολ, είχε και τρία δοκάρια.

Διαβάστε περισσότερα στο: sport24.gr

Πηγή: sport24.gr