Σε μια στιγμή χάθηκαν όλα - Ειδήσεις Pancreta

Σε ένα απίστευτο στην εξέλιξή του ματς η Μπενφίκα επικράτησε με 3-2 της ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του 5ου ομίλου του Champions League. Τελικό σκορ 2-3 αντί για 3-2 όπως εύκολα θα μπορούσε να είναι αν ο Κλωναρίδης ήταν πιο εύστοχος στην τελική προσπάθεια λίγα λεπτά μόλις πριν το τρίτο γκολ των Πορτογάλων.

Οι παίκτες του Ουζουνίδη βρέθηκαν νωρίς πίσω στο σκορ με 2-0 (6' Σεφέροβιτς, 15' Γκριμάλδο) σε ένα πρώτο ημίχρονο που ανήκε ολοκληρωτικά στη Μπενφίκα. Η ΑΕΚ ωστόσο στο 2ο ημίχρονο κατάφερε να ισοφαρίσει γρήγορα με τον Κλωναρίδη (53', 63').

Οι Πορτογάλοι, όμως, που έπαιζαν με παίκτη λιγότερο για ένα ημίχρονο, λόγω της αποβολής του Ντίας, πήραν τη νίκη χάρη στο γκολ του Σεμέδο στο 74 στη μία και μοναδική φάση που έκαναν στο 2ο ημίχρονο.